Fotowoltaika dla przedsiębiorstwa - dlaczego warto w nią zainwestować?

2 maja, 2020

Obecnie w kontekście opłacalności i ekologii coraz więcej mówi się na temat inwestycji w instalacje paneli fotowoltaicznych. Nic dziwnego - fotowoltaika pozwala na korzystanie z darmowej energii prosto ze słońca! To zdecydowanie najlepsza opcja m.in. dla przedsiębiorstw produkcyjnych i firm, które dotychczas płaciły bardzo duże rachunki za prąd. Firmowa inwestycja w fotowoltaikę to długoterminowe, a zarazem innowacyjne rozwiązanie. Dlaczego warto w nią zainwestować? Podpowiadamy!

Energia odnawialna - 5 powodów, dla których warto w nią zainwestować

Odnawialne źródła energii, ekologia - to tematy, które dziś są na czasie, zwłaszcza w kontekście dużych przedsiębiorstw. Przede wszystkim - fotowoltaika to sprawdzona technologia, której zastosowania praktyczne widoczne są na całym świecie już od 1958 roku. Niestety, dopiero w Polsce pojawiła się stosunkowo niedawno. Postęp technologiczny sprawia, że dziś fotowoltaika w Polsce jest bardziej opłacalna niż jeszcze 5 lat temu. My zaś podpowiadamy 5 powodów, dla których warto w nią zainwestować w przypadku firm!

#1: Oszczędność finansowa dla przedsiębiorstwa

Choć sam koszt zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych nie jest najmniejszy - to inwestycja, która sama w sobie jest niezwykle opłacalna. W przypadku firm i przedsiębiorstw produkcyjnych, koszt paneli fotowoltaicznych zwraca się bardzo szybko - nawet po 5-7 latach.

fotowoltaika

Ceny prądu w Polsce nigdy nie były wyższe niż obecnie - na dodatek, z każdym rokiem mamy do czynienia z kolejnymi podwyżkami opłat. Jest to niezwykle odczuwalne zwłaszcza na budżetach zakładów produkcyjnych, które zużywają wiele prądu. Decydując się na własną instalację fotowoltaiczną - przedsiębiorstwo staje się całkowicie niezależne od polityki cenowej. Firma sama produkuje prąd, który jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

#2: Bezpieczeństwo inwestycji

Panele fotowoltaiczne do trwała i bardzo bezpieczna inwestycja - raz poczyniony wydatek zwraca się w stosunkowo krótkim czasie. Dodatkowo to rozwiązanie, które jest na lata. Zamontowane w profesjonalny sposób panele słoneczne są bezawaryjne, bezobsługowe i odporne na różne warunki atmosferyczne.

Mało? To jeszcze nic - wszystkie panele fotowoltaiczne zakupione i zainstalowane za pośrednictwem EkoPrime posiadają gwarancję udzielaną przez producenta, która może wynosić nawet do 25 lat (w zależności od wybranej marki fotowoltaiki).

#3: Niewyczerpalne źródło energii

Fotowoltaika - finansowanie dla firm

Inwestując w fotowoltaikę przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego poprzez redukcję emisji CO2 do atmosfery. Tradycyjne źródła energii pochodzą z paliw kopalnianych - ich zasoby szybko maleją, co wpływa na ich cenę. Jednak nie tylko! Spalanie węgla, a nawet gazu nie jest ekologiczne. Energia produkowana bezpośrednio ze słońca nie dość, że nigdy się nie wyczerpie, to jeszcze jej zużywanie nie powoduje emisji szkodliwych substancji, zanieczyszczających nasze środowisko!

#4: Możliwość uzyskania dotacji

Jako firma masz bardzo duże możliwości uzyskania atrakcyjnych dotacji na instalacje fotowoltaiczne. Szereg dotacji i dostępne kampanie rządowe sprawiają, że fotowoltaika staje się bardziej przystępna dla praktycznie każdego przedsiębiorstwa. Istnieje wiele programów takich jak „Mój Prąd”, „ulga termomodernizacyjna” czy „Czyste Powietrze”, dzięki którym coraz więcej firm może pozwolić sobie na założenie własnej instalacji fotowoltaicznej.

#5: Maksymalna niezależność energetyczna przedsiębiorstwa

Poprzez własną produkcję prądu budujesz niezależność energetyczną i zabezpieczasz się przed wzrostem cen. Decydując się na własne panele fotowoltaiczne stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Wyprodukowana energia zostaje przeznaczona na bieżące potrzeby, a nadwyżki mogą być wykorzystane w nocy lub w okresie mniejszego uzysku. Dodatkowo koszty eksploatacji są bardzo niskie, a sama instalacja niemalże bezobsługowa. Systemy fotowoltaiczne to sposób na zasadnicze obniżenie kosztów eksploatacyjnych działania firmy.

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. 
Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące fotowoltaiki i oze.
© 2023 EKOPRIME. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
phone-handsetbubblemagnifierchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram