Tysiące wystawców i jeden główny trend. Kilka słów o tegorocznych targach Intersolar

28 czerwca, 2024


W zeszłym tygodniu nasza delegacja odwiedziła targi Intersolar w Monachium, gdzie mogliśmy zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami w zakresie odnawialnych źródeł energii. Intersolar to impreza targowa z ponad trzydziestoletnią historią, na której prezentują się zarówno światowi liderzy branży, jak i znajdujące się na początku swojej drogi start-upy, w sumie około dwóch i pół tysiąca wystawców. Nasza delegacja pilnie przyglądała się ekspozycjom, szukając ciekawych rozwiązań, które mogą w niedalekiej przyszłości wzbogacić ofertę Eko Prime.

Magazyny energii przyszłością branży OZE

Tegoroczne targi zdominowały magazyny energii, które mają pomóc zapewnić stały dostęp do energii z OZE, zwiększając bezpieczeństwo energetyczne i obniżając koszty prowadzenia działalności gospodarczej czy eksploatacji domu. Najnowszej generacji ogniwa i efektywne systemy zarządzania magazynami energii stają się coraz bardziej dostępne także dla odbiorców indywidualnych, co powinno się już wkrótce przełożyć na wzrost liczby tego typu inwestycji. Zachęcamy do obserwowania naszych kanałów w mediach społecznościowych, gdzie będą pojawiać się relacje z targów Intersolar oraz warte uwagi nowinki i trendy, na które zwróciliśmy uwagę podczas tego wydarzenia.


Po licznych kuluarowych rozmowach i dyskusjach zgodziliśmy się, że magazyny energii faktycznie zapewniają odpowiedź na wiele pytań naszych klientów, zarówno jeśli chodzi o odbiorców indywidualnych, jak i przedsiębiorców poszukujących sposobu na zapewnienie ich firmom stałego dostępu do taniej, ekologicznej energii. Wzrost bezpieczeństwa energetycznego oraz zwiększone oszczędności z pewnością będą stanowić dla nich wystarczającą zachętę do inwestycji w OZE. Odbiorcy indywidualni powinni z kolei zwrócić uwagę na startujący we wrześniu program “Mój prąd 6.0”, który ułatwi finansowanie instalacji fotowoltaicznych wyposażonych w magazyn energii.

Specjalna Oferta Eko Prime

W Eko Prime stale poszerzamy naszą wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii. Znajomość najnowszych rozwiązań technologicznych oraz aktualnych trendów pozwalają nam na lepsze dopasowanie oferty do potrzeb naszych klientów i tworzenie projektów, które odpowiadają na wyzwania teraźniejszości i przyszłości Decydując się na współpracę z nami masz pewność, że przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy inwestycji w energię odnawialną, od pozyskania środków, przez projekt i realizację, aż po bieżącą, wieloletnią eksploatację.

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. 
Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące fotowoltaiki i oze.
© 2023 EKOPRIME. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
phone-handsetbubblemagnifierchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram