Budowa największej elektrowni fotowoltaicznej wspierającej recykling baterii litowo-jonowych w Zawierciu

30 stycznia, 2024

Rozpoczęliśmy budowę jednej z najbardziej innowacyjnych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce, w Zawierciu na Śląsku. Ten ambitny projekt, o mocy 12 MW w układzie wschód-zachód, stanowi integralną część największego w Europie zakładu recyklingu baterii litowo-jonowych, prowadzonego przez ELEMENTAL Strategic Metals Sp. z o.o. - część Grupy Kapitałowej Elemental Holding, światowego lidera w recyklingu i urban miningu.


Rewolucja w recyklingu: Połączenie technologii i ekologii.


Elemental Strategic Metals, specjalizująca się w odzyskiwaniu platynowców i innych cennych metali, realizuje teraz projekt, który rewolucjonizuje branżę recyklingu. Elektrownia fotowoltaiczna, będąca częścią tego projektu, jest zaprojektowana do efektywnego wykorzystania wyprodukowanej energii do zasilania procesów recyklingu baterii, a także do współpracy z magazynem energii o pojemności 10 MWh. Ta synergia pozwoli na maksymalizację wydajności i osiągnięcie niezależności energetycznej zakładu.


Adaptacja technologii dla optymalnej wydajności.

Realizujemy projekt, który jest zarówno wyzwaniem, jak i potwierdzeniem naszej ekspertyzy. Wykorzystujemy swoją zaawansowaną wiedzę techniczną i doświadczenie, aby dostosować projekt elektrowni do specyficznych potrzeb zakładu recyklingu, w tym unikalnego układu modułów oraz współpracy z zaawansowanym magazynem energii.

Synergia dla zrównoważonego rozwoju: efektywność i ekologia.

Projekt w Zawierciu, oprócz bycia przełomem technologicznym, stanowi także ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Połączenie elektrowni fotowoltaicznej z zakładem recyklingu pokazuje, jak nowoczesne technologie mogą wspierać ekologiczne inicjatywy, jednocześnie promując efektywne wykorzystanie zasobów.

Może Cię również zainteresować

Skorzystaj z wiedzy naszych specjalistów. 
Poznaj praktyczne rozwiązania i porady dotyczące fotowoltaiki i oze.
© 2023 EKOPRIME. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
phone-handsetbubblemagnifierchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram